Proactive-ejer udvider forretningen i Danmark og køber endnu et Microsoft-hus

Proactive-ejeren Fellowmind, som kapitalfonden FSN Capital står bag, tilføjer endnu et Microsoft-hus til forretningen. Opkøbet kommer kun få uger efter, at den hollandske virksomhed købte en lignende forretning i Sverige.
Grundlæggeren af Proactive, Max Sejbæk, som i dag stadig er direktør for forretningen kalder Daxiomatic for "et perfekt match". | Foto: PR
Grundlæggeren af Proactive, Max Sejbæk, som i dag stadig er direktør for forretningen kalder Daxiomatic for "et perfekt match". | Foto: PR

Hollandske Fellowmind, som tidligere i år købte danske Proactive, overtager nu endnu et Microsoft-hus, nemlig danske Daxiomatic.

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
Skal indeholde mindst 6 tegn
Skal indeholde mindst 2 tegn
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Del artikel

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu


Læs også