Diskret rigmand er køber af Aalholm Gods

Iværksætter, der i forvejen har betydelige værdier i fast ejendom, er ifølge EjendomsWatchs oplysninger den nye ejer af et af Danmarks største godser, Aalholm, ved Nysted på Lolland. Mægler på handlen er tavs.
Arkivfoto af Aalholm Slot på Lolland, der er blot en af bygningerne i de besiddelser, der udgør Aalholm Gods. | Foto: Morten Juhl / Ritzau Scanpix
Arkivfoto af Aalholm Slot på Lolland, der er blot en af bygningerne i de besiddelser, der udgør Aalholm Gods. | Foto: Morten Juhl / Ritzau Scanpix

Et af Danmarks største godser, Aalholm Gods på Lolland, får en diskret, men særdeles velhavende ny ejer.

Allerede abonnent?Log ind her

Læs hele artiklen

Få adgang i 14 dage for 0 kr. Det kræver intet kreditkort, og du vil ikke overgå til et betalt abonnement efterfølgende.

Med din prøveperiode får du:

  • Adgang til alle låste artikler
  • Modtag vores daglige nyhedsbreve
  • Fuld adgang til vores app
!
!
Skal indeholde mindst 6 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn
!
Skal indeholde mindst 2 tegn

Få fuld adgang til dig og dine kollegaer

Start et gratis virksomhedsprøveabonnement

Del artikel

Tilmeld dig vores nyhedsbrev

Vær på forkant med udviklingen. Få den nyeste viden fra branchen med vores nyhedsbrev.

!
Nyhedsbrevsvilkår

Forsiden lige nu

Læs også